Avie Meadows ile Söyleşi

large_Avie_Meadows-1170x703

Seramik kil ile nasıl ilgilenmeye başladınız?

Ellerimle çalışmayı çok seviyorum. Üniversitede seçtiğim yan dal seramikti. Ancak, “gerçek işler” yapmayı terci etmemle sanat çabucak unutulan bir hayal oldu. Yıllar sonra bir anne olduğumda kendi çocuklarımı seramik derslerine götürmeye başladığımda yaratıcı kişiliğimi ne kadar özlediğimi fark ettim. 2014’te yerel bir seramik atölyesinde dersi almaya başladım ve hayatım değişti.

Çalışmalarınıza ilham veren nedir?

Bir anne olmak, hayata bakış açımı değiştirdi. Bu olaylara daha kapsamlı bakmama ve böylece daha önce fark etmediğim veya takdir etmediğim şeylere dikkat etmemi sağladı. Son 9 yıldır kendimi çocuklarımın hayal dünyasına kaptırmış durumdayım. En küçük detayları, en canlı renk kombinasyonlarını gözlemliyorlar. Canlılar, yaratıklar, roket gemileri, kuş gözlemciliği, bisiklete binmek- liste uzayıp gidiyor. Çalışmalarım çoğunlukla insanların iç çocuğuna hitap eden şeyleri yansıtıyor.

Seramik kil ile ilgili en sevdiğiniz şey nedir?

Kil ile ilgili en sevdiğim şey sonsuz olasılıkları ve yaptığım her farklı formdaki aşılması gereken teknik zorluluklar. Ayrıca kil bana her adımda yavaşlamamı ve üretim sürecini düşünmemi sağlamasını seviyorum.

Sizin için seramiğin en zorlu bölümü nedir?

Benim için en zor kısmı atölyede çalışmak için zaman yaratmak olmuştur. İdeal olarak, bunun benim işim olmasını ve bütün vaktimi seramiğe ayırmak isterdim.

Hangi Amaco ürünlerini terci ediyorsunuz?

Ben renk bağımlısıyım. Genç bir kızken, her rengi barındıran büyük boya kalem setlerim olması şarttı. Şimdi bir yetişkin olarak Amaco Velvet sır altı dekor boyların muhtemelen mevcut renklerin%80’ine sahibim. Renklerin ne kadar canlı olduğunu ve kendi özel renklerimi oluşturmak için onları karıştırmayı çok seviyorum. Tıpkı akrilik veya yağlı boya gibi.

Alaattin’in sihirli lambası bulsanız hangi üç dileği dilerdiniz?

Zamanı durdurmak, yaşadığımız hisleri unutmamak ve sınırsız Kombu çay.

0 Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*